Konferencja dla Kościoła Nowe Życie w Lublinie. Wrzesień 2017 (6 części)


Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Czy wiesz jak bardzo Bóg Cię kocha? Czy wiesz, że jesteś przez Niego "uwielbiony"? Wiesz co na ten temat mówi Izajasz? Usłysz raz jeszcze swoje prawdziwe imię i przestań być "niewyraźnym chrześcianinem"!

Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Skoro Bóg mnie kocha, to dlaczego mi nie “usługuje”? Co oznacza “wierzący czyli wierny”? Jak rozumieć przypowieść o talentach z Ewangelii Łukasza? Co Jezus miał na myśli mówiąc „nie każdy, kto mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebios”?

Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Czym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Co to znaczy, że każdy otrzymał “miarę wiary”? Co miał na myśli Paweł mówiąc w Liście do Efezjan 5:15-16: “Uważajcie więc, żebyście postępowali rozważnie… odkupując czas, bo dni są złe”?

Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Jak jest z “pewnością”, czy też “niepewnością” zbawienia? Czym są “dobre uczynki”, do których powołał nas Chrystus? Czym jest nawrócenie? Dlaczego tak ważne jest, poznanie mocy zmartwychwstania Chrystusa (List do Efezjan 1:15-21)?

Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Co “prawo miłości” oznacza w życiu chrześcijanina i dlaczego ma ono tak ogromne znaczenie? Czy można źle się modlić (Jk:4-3: “Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie…” )? Modlitwa do Boga o uzdolnienie nas do prawdziwej miłości.

Trzecia Konferencja w Lublinie. Wrzesień 2017

Jaka jest różnica między czuwaniem a modlitwą? Dlaczego w życiu chrześcijanina czuwanie jest tak ważne i co to oznacza? Czemu wypełnianie woli Bożej oznacza nieprzyjaźń ze światem i czym, według Biblii, jest ta nieprzyjaźń?

Konferencja dla Kościoła Nowe Życie w Lublinie. Czerwiec 2017 (6 części)


Czy masz czas na to żeby NIE głosić? Lublin VI 2017 (1/6)

Usłysz słowa, którymi Bóg Cię wzywa: “Powstań, zajaśniej...” (Księga Izajasza 60, 1). Co to znaczy, że Kościół stoi i świeci? Jak Kościół jest dziś prześladowany? Krótka historia o podziemnym kościele w Chinach. Dlaczego chrześcijanie głoszą ludziom miłość Bożą jakby chcieli coś sprzedać i jak to zmienić? Jak dzisiaj głosić Ewangelię?

Głoszenie Ewangelii w posłuszeństwie Duchowi – Lublin VI 2017 (2/6)

Jaką masz obrać drogę, aby Duch objawił Ci w jakim stanie jesteś? Czym właściwie jest “głoszenie w posłuszeństwie Duchowi”? Czy chodzisz w dobrych uczynkach, specjalnie dla Ciebie przygotowanych przez Ojca przed stworzeniem świata?

Czy spełniasz Jezusowe warunki bycia uczniem? Lublin VI 2017 (3/6)

Dlaczego “Zbroja Boża” nie chroni naszych pleców? Dlaczego, aby być prawdziwym uczniem, trzeba spełniać wszystkie Jezusowe warunki i jakie one są? Czy na chrześcijan czeka nagroda?

Dlaczego Krzyż jest źródłem radości Jezusowego ucznia? Lublin VI 2017 (4/6)

Po co Jezus wziął Krzyż na siebie? Co znaczy “wzięcie swojego krzyża”? Czym jest pasja? Co sam Jezus mówi o byciu Jego uczniem? Czy, aby być uczniem, należy wyrzec się wszystkiego co się posiada?

Radykalny wyznawca Słowa w jednym kroku. Lublin VI 2017 (5/6)

Kontynuacja nauczania „Dlaczego Krzyż jest źródłem radości Jezusowego ucznia?”. Czy gonisz się z Jezusem wokół tronu? Jak rozpoznawać Boży głos i Boże pragnienia? Jak ma wyglądać tożsamość Chrystusa w tobie? Modlitwa wyrzeczenia się wszystkiego.

Praktyczne Inspiracje dla Pięciorakiej Służby. Lublin VI 2017 (6/6)

Czym charakteryzują się poszczególne służby? Na czym polega obumieranie, wrzuconego w ziemię, ziarna? Czym jest prawdziwa modlitwa i czemu nie polega ona na słuchaniu rozkazów od Boga ani na ciągłym proszeniu o coś?

Prawda kontra Rzymski Katolicyzm (3 części)


PRAWDA Kontra Rzymski Katolicyzm

Fakty historyczne oraz wewnętrzne sprzeczności w doktrynie, wyraźnie pokazują, że religia rzymska (papiestwo) nie ma, ani nieomylności nauczania, ani też ciągłości istnienia. Mocny, miejscami wstrząsający, ale wyłącznie źródłowy materiał.

Biblia kontra “kult maryjny” (Część 1/2)

Wnikliwe, na podstawie oficjalnych dokumentów i pism kościoła rzymskiego, obnażenie prawdy, czym może się okazać zaangażowanie w czczenie „Maryi".

Historia kontra “kult maryjny” (Część 2/2)

Druga część rozważań trudnego tematu - kult "Maryi" w Polsce i w świecie. Słuchaczom wywodzącym się z kościoła rzymskiego przypominamy, iż materiał ten ma na celu wyłącznie ujawnienie informacji i przedstawienie faktów.

Konferencja dla liderów Kościoła Ulicznego w Poznaniu. Czerwiec 2017 (3 części)


Jezusowy Warunek Duchowego Wzrostu 1/2

Jak ty się zachowujesz, gdy Bóg „przycina ci pazurki”? Kiedy możesz przynieść owoc? Ciało Chrystusa ma obudzić się do działania w Duchu, a nie pielgrzymować na spotkania tak zwanych mężów Bożych.

Jezusowy Warunek Duchowego Wzrostu 2/2

Czy jesteś gotowy obumrzeć? Czy twój krzyż jest twój? Czy to ty chodzisz za Bogiem, czy też Bóg za tobą?

Rzeczywistością jest Chrystus

Kto jest prawdziwym chrześcijaninem? Czemu religia nie ma nic wspólnego z tym, co Biblia mówi i czemu jest tak niebezpieczna? Dlaczego mamy patrzeć na wywyższonego Chrystusa na krzyżu i jaką to ma moc w naszym życiu? Trwanie w miłości przez chrześcijan.

Konferencja Reinharda Hirtlera w Legnicy. Lipiec 2016 (2 części)


Reinhard Hirtler: Warunek Zwycięskiego Życia

Dlaczego przebaczenie jest drogą do wolności? Dlaczego mamy żyć w ciągłym przebaczeniu i jak mamy to robić? Dlaczego nieprzebaczenie jest jak picie trucizny?

Reinhard Hirtler: Poznaj Dobroć Boga

Jak ważne jest, abyśmy mieli prawdziwy obraz Boga. Czy kiedykolwiek w swoim życiu zakosztowałeś/-aś jak dobrotliwy jest Bóg? Dlaczego najpierw to my mamy pierwsi dać ukochać się Bogu?

Odpowiedzi na pytania do Fabiana Błaszkiewicza (17 części)


Mój powrót do Dziejów Apostolskich

Fabian Błaszkiewicz opowiada o swojej przeszłości, sytuacji obecnej, wierze i odniesieniu do Biblii oraz przynależności kościelnej. Jest to pierwszy odcinek Pytań i Odpowiedzi.

Odcinek Specjalny

Jak zadawać pytania do Tajemnego Planu? Kiedy i w jakiej formie spodziewać się odpowidzi.

Pewność zbawienia, pełnia życia i radości

Czy ludzie żyjący przed Chrystusem muszą iść na sąd? Czy osoby, które nigdy nie słyszały o Chrystusie również muszą iść na sąd? Czy można należeć do Chrystusa nie będąc z Nim w bezpośredniej, osobistej relacji?

Rodzina w piekle, stworzenie człowieka, kto jest Gwiazdą Zaranną?

Co się w czasach ostatecznych dzieje z relacjami rodzinnymi? Czarne dziury w Piśmie Świętym? Niekonsekwencje w opisie stworzenia świata? Czy "Gwiazda Poranna" to Szatan, Jezus czy "Matka Boska"?

W 6 Dni na 100%

Czy Biblijny opis stworzenia świata jest przenośnią? Czy Pismo mówi literalnie o 6 dniach, czy może, skoro „1 dzień u Boga jak 1000 lat”, o zacznie dłuższym, zgodnym z popularno-naukowym punktem widzenia, okresie? Czy współczesna nauka może się mylić?

Świadectwa, Dawne Publikacje i Chrzest z Wody

Moc działania Słowa Bożego w życiu Fabiana. Wartość nauczań Fabiana za czasów posługi w Kościele Katolickim. Dlaczego Fabian przyjął „chrzest w wody”? Ile razy można przyjąć chrzest?

Władza odpuszczania grzechów?

Jak mamy rozumieć fragment ''Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane (Ewangelia Jana 20:23)?

Czemu więcej cytatów?

Dlaczego należy opierać swoje rozumienie Pisma na co najmniej dwóch lub trzech cytatach?

Co Dalej? Czyli Przyszłość Tajemnego Planu

Jakie są dalsze plany dla (nomen omen) Tajemnego Planu?

Co Z Tą Eucharystią?

Czy potrzebujemy kolejnego polskiego komentarza biblijnego? Czy Eucharystia ma swoje źródło w Piśmie Świętym? Jakie jest znaczenie słowa Eucharystia i skąd pochodzi?

Czy Według Biblii Ziemia Jest Płaska?

Czy Biblia, jak uważają niektórzy, twierdzi, że Ziemi jest płaska? Skąd się biorą takie opinie?

Dlaczego Bóg chciał zabić Mojżesza?

Rozważania dotyczące fragmentu: "W czasie podróży w miejscu noclegu spotkał Jahwe Mojżesza i chciał go zabić..." Wj 4:24-26

Czy Pan Należy Do Kościoła Katolickiego?

Czy Fabian Błaszkiewicz nadal należy do Kościoła Rzymsko-Katolickiego?

Sekta, Własny Kościół i Ciało Chrystusa

Czy Fabian trafił do sekty? Czy też może został Pastorem własnego kościoła? Czy istnieją inne opcje dla biblijnie wierzących chrześcijan?

Wszystko dobrze! Ogłoszenia

Ogłoszenia dotyczące dalszych aktywności w ramach posługi Tajemnego Planu.

Biblia a Teorie Spiskowe. Złoty Klucz.

Jak Chrześcijanin powinien podchodzić do teorii spiskowych?

Boże Książki. Za Darmo. Z Dostawą Do Domu. I Inne Ogłoszenia ;-)

Jak wygląda tło organizacyjne Tajemnego Planu? Jak otrzymać, darmowe i dobre chrześcijańskie książki?